Hakkımızda

Milli ve manevi değerlerimize saygılı, Türk örf ve geleneklerine, kültürüne hizmet etmeyi görev bilen Radyo Düet, 18 Mart 2019'dan itibaren kaliteli bir yayıncılık yaparak Düzce Üniversitesi’nin sesi olmaktadır.

Nitelikli, tarafsız ve doğru yayıncılık ilkesiyle hazırladığı yayınlarında aktüel ve güncel programlarının yanında eğitim, sağlık, teknoloji, kültür, sanat gibi çeşitli konulara, haber bültenlerine, üniversitedeki bilim ve sanat etkinliklerine, Türk ve dünya müziğinin seçkin örnekleriyle hazırlanmış çeşitli müzik programlarına yer verecek.

Misyonumuz, medya ile çok yönlü ilişkiler geliştirmek; iletişimin tüm araç ve yöntemleri ile Düzce Üniversitesi’nin Türkiye’nin her alanda nitelikli bir şekilde temsil edilmesini sağlamak ve bu doğrultuda Düzce Üniversitesi markasını güçlendirmektir.

Düzce Üniversitesi olarak önceliğimiz üniversitenin araştırma, buluş, sosyal sorumluluk gibi çeşitli alanlarda yürüttüğü projelerini ve bilimsel çalışmalarını planlı, sürekli ve etkin bir biçimde kamuoyuna ve muhataplarına aktararak, farkındalık yaratmaktır.

Ulusal ve uluslararası alanda medya ve yayıncılık konusunda söz sahibi, dünya standartlarında kaliteli eğitim ve araştırma faaliyetleri yürüten, radyo yayıncılığı ile birlikte bilgi ve iletişim teknolojilerini etkin, verimli kullanabilen ve aynı ölçüde topluma yayabilen bir eğitim ve araştırma kurumu olmak.