Radyo Düet'te “Radyo Yayıncılık Eğitimi” Gerçekleştirildi

08 Eki

Üniversitemizin kurumsal radyosu olan Radyo Düet'te düzenlenen “Radyo Yayıncılık Eğitimi” alanında uzman eğitmenlerin ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

Üç gün süresince üç ayrı oturum şeklinde gerçekleşen programa, Kral Fm Haber Spikeri Mine Gonca ve NTV Radyo Spikeri İrem Gökbudak eğitmen olarak katılım sağladı.

Eğitim programının ilk gününde öğrencilere ses, diksiyon, vurgu, tonlama ve röportaj teknikleri üzerine eğitim verildi. Radyo yayıncılığında dikkat edilmesi gereken genel bilgilerin verilmesinden sonra, tonlamaların üzerinde duran İrem Gökbudak her bir öğrencinin diksiyon ve tonlamalarını dinleyerek, önemli hususlar hakkında bilgiler aktardı.

İkinci gün; haber içeriği oluşturma, haber tarama ve haber spikerliği konularında eğitim veren Mine Gonca ise, öğrencilerimize oluşturulan haber içeriklerini uygulamalı olarak radyoda kayıta almayı öğretti ve ardından her bir kayıt tek tek dinlendi.

Son gün eğitiminde ise her bir katılımcıdan haber içeriği oluşturması istendi. Oluşturulan haberler Mine Gonca ve İrem Gökbudak tarafından kontrol edildikten sonra radyoda kayıta alındı. Program, eğitimcilerin bilgi, birikim ve deneyimlerini katılımcılarla paylaşmasıyla sona erdi.